З 1 січня 2022 року змінюється розмір адміністративного збору за декларування/реєстрацію місця проживання

Дата: 06.01.2022 08:23

Звертаємо увагу мешканців Новомиколаївської територіальної громади, що з 01 січня 2022 року відповідно до Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" змінюється розмір адміністративного збору за декларування/реєстрацію місця проживання особи та зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання. Адміністративний збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, в якому надається відповідна адміністративна послугатаном на 01 січня 2022 року -2481 грн.), а саме:

- 37,22 грн. - у разі звернення особи протягом встановленого Законом строку;

- 62,03 грн.  – у разі звернення особи з порушенням встановленого Законом строку.

Згідно ст. 6 Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" адміністративний збір розрахований таким чином:

1) 1,5 відсотка прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року:

- за декларування/реєстрацію місця проживання у разі звернення особи протягом встановленого цим Законом строку;

- за зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання/зміну місця проживання;

2) 2,5 відсотка вищевказаного прожиткового мінімуму, - за декларування місця проживання/реєстрацію місця проживання у разі звернення особи з порушенням встановленого цим Законом строку;

УВАГА!!!! За декларування місця проживання/реєстрацію місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір справляється лише за одну адміністративну послугу (декларування місця проживання / реєстрація місця проживання).