ГРАНТ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ТА ЇХ ПОДРУЖЖЯ на створення або розвиток бізнесу

Дата: 03.05.2023 08:08

Скадовська філія Херсонського обласного центру зайнятості звертає увагу ветеранів та їх подружжя!

Уряд розширив проєкт «єРобота» і запустив нову грантову програму для ветеранів на започаткування або розвиток власного бізнесу.

ГРАНТИ ДОСТУПНІ ДЛЯ
учасників бойових дій

осіб з інвалідністю внаслідок війни й членів їх сімей
Отримане фінансування надасть змогу почати власну справу або розширити бізнес усім, хто має план, необхідні навички і бажання.

Заяви на отримання грантів можна подавати через портал Дія

ОБОВ’ЯЗКОВА УМОВА НАДАННЯ ГРАНТУ:
створення нових робочих місць

ЯКІ СУМИ і ХТО МОЖЕ ОТРИМАТИ
 250 тис. гривень – для учасника бойових дій і/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;
 500 тис. гривень – для члена сім’ї учасника бойових дій і/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць;
 1 млн гривень – для учасника бойових дій і/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.

Д о в і д к о в о. Гранти на 500 тис.грн. і 1 млн.грн. надаватимуться за умови співфінансування з отримувачем у співвідношення 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

КОШТИ МОЖНА ВИТРАТИТИ НА:
 меблі, обладнання та транспортні засоби для комерційного використання;
 ліцензійне програмне забезпечення (до 50% коштів);
 сировину, матеріали, товари та послуги, необхідні для реалізації бізнес-плану, а також на тварин або саджанці для створення ферм (до 70% коштів);
 послуги з маркетингу та реклами (до 10% коштів);
 оренду нежитлових приміщень (до 25% коштів);
 оренду обладнання (до 30% коштів);
 лізинг обладнання, крім власних транспортних засобів (до 50% коштів);
 придбання франшизи.

РІШЕННЯ ПРО НАДАННЯ ГРАНТУ
приймається Державним центром зайнятості після отриманої інформації від банку, перевірки репутації й відомостей у заяві, а також результатів захисту бізнес-плану отримувачем у форматі співбесіди, проведеної регіональним центром зайнятості.

ДЛЯ СТВОРЕННЯ БІЗНЕС-ПЛАНУ
одержувачі грантів на деокупованій частині Херсонщини зможуть пройти короткотермінове навчання (зокрема дистанційно) з основ підприємницької діяльності.

Детальна інформація і порівняльна таблиця із грантом «Власна справа» за посиланням