Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 18.10.2023 13:50

18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний нагадати про необхідність консолідації зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій з метою підвищення рівня обізнаності щодо торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Людина – не товар. Але щороку мільйони осіб стають жертвами трудової, сексуальної чи іншої експлуатації.

Через війну чимало українців виїхали за кордон. Нова незнайома країна. Пригнічений емоційний стан. Розгубленість. Всі ці фактори роблять людей уразливими до дій зловмисників.

Легко довіритися, зголоситися на допомогу. І потрапити в пастку торгівців людьми. Тож де б ви не були, пам’ятайте ці прості правила, щоб не потрапити в рабство:

– не довіряйте незнайомцям. Звертайтеся до перевірених благодійних і волонтерських організацій. Шукайте про них інформацію в інтернеті;

– ніколи нікому не віддавайте паспорт чи інші документи, що підтверджують особу, тримайте їх копії окремо від оригіналів;

– постійно контактуйте з близькою людиною в Україні, особливо під час перетину кордону;

– працевлаштовуйтеся офіційно, не довіряйте пропозиціям швидкого заробітку;

– тримайте під рукою найважливіші контакти: телефони гарячих ліній, волонтерів, юристів, адреси посольств тощо.

Будьте обачними. Бережіть себе.