Що таке «невидимі поранення»?

Дата: 15.11.2023 20:01

Не всі поранення можна побачити. На жаль, деякі з них можна лише відчути.

Сильний стрес, тривога, страх, суїцидальні думки — це лише деякі з «невидимих поранень», які забирають сили навіть у найстійкіших — як військових, так і цивільних громадян.

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?» – ініціативи першої леді України, ветерани, психологи та волонтери розповіли, що таке «невидимі поранення» та як пропонувати допомогу.

• Поширеною причиною «невидимих поранень» є контузія, її наслідками можуть бути головний біль, дзвеніння у вухах, перепади настрою, дратівливість.
  • Часто ознаки «невидимих поранень» з’являються, коли військові повертаються до цивільного життя: апатія, небажання спілкуватися, агресія.

Пам’ятайте: емоції «невидимих поранень» адресовані не вам. Допоможіть людині подолати наслідки стресу разом.

Дотримуйтеся трьох головних правил:

• Не жалійте
  • Поважайте
  • Підтримуйте

Якщо ви відчуваєте, що вам або вашим близьким потрібна допомога, не зволікайте та звертайтеся до спеціаліста з ментального здоров’я.