Новомиколаївська сільська військова адміністрація
Скадовського району Херсонської області

7 способів, як укріпити імунітет?

Дата: 18.01.2024 03:20
Кількість переглядів: 48

Фото без опису

7 способів, як укріпити імунітет?🧬

Імунітет - це сукупність захисних механізмів, які допомагають організму боротися з чужорідними чинниками: бактеріями, вірусами, сторонніми тілами тощо.

Розрізняють 2️⃣ поняття:
✅вроджений - передається спадково, як і інші генетичні ознаки;
✅набутий імунітет (активно або пасивно набутий) - виникає внаслідок перенесеної хвороби або вакцинації і спадково не передається.

🪖На жаль, нині через постійні стрес, погіршення екології через обстріли, неповноцінне та неправильне харчування, нестачу свіжого повітря наш імунітет знижується. Окрім того, не варто забувати про сезонні загострення захворювань. Через зниження захисних функцій нашого організму ми починаємо частіше хворіти, довше одужувати, починається хронічна втома.

І тоді питання «як підвищити імунітет?» стає особливо актуальним❗️

📌Правила, які допоможуть вам підтримувати свій імунітет у хорошій формі:
✅Частіше перебувайте на свіжому повітрі, прогулюйтесь у лісі або в парку (звісно якщо дозволяє безпекова ситуація).
✅Стежте за своїм раціоном. Фрукти та овочі, а також каші повинні постійно бути присутніми в меню. Зменште кількість жирної, борошняної та смаженої їжі. Приймайте їжу 3-5 разів на день, невеликими порціями, обов'язково снідаючи. Дотримуйтесь водного балансу.
✅Займайтеся фізичними навантаженнями. Почати можна з легкої ранкової гімнастики, поступово переміщуючись у бік більш інтенсивних навантажень. Привчіть себе до ранкових пробіжок на свіжому повітрі.
✅Стрес – це ворог нашого організму. Тому необхідно намагатися зберігати максимально позитивний настрій, більше думати про хороше, частіше посміхатися. Психологи впевнені, що оптимізм – це найкраща профілактика будь-якого захворювання!
✅Хороший сон. Постійне недосипання призводить до збою роботи організму, тому варто раніше ввечері встати з-за телевізора або комп’ютера і вчасно лягти спати. Здоровий сон – це запорука не лише гарного самопочуття, але й хорошого настрою, продуктивної роботи та цікавого, різноманітного відпочинку.
✅Вакцинація – це ще один дієвий спосіб зберегти здоров’я і не дозволити хворобам підривати імунітет. Від сезонних хвороб теж є вакцини.
✅Відмовтеся від куріння та алкоголю! 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора