Новомиколаївська сільська військова адміністрація
Скадовського району Херсонської області

З Днем Соборності України, Новомиколаївська громадо!

Дата: 22.01.2024 11:45
Кількість переглядів: 62

Фото без опису

Шановні жителі Новомиколаївської ТГ!

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України “Про День соборності України” від 21 січня 1999 року № 42.

Акт Злуки, проголошений 105 років тому – 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві, став епохальною історичною подією, коли українські землі об’єдналися в одній державі. Це стало основоположною віхою українського державотворення, увінчало соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття.

Тому 22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки, яке сталося у 1918 році, та проголошення Акта Злуки українських земель, що відбулося 1919-го.

Адже Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, – духовну консолідацію всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Нарешті, соборність невіддільна від суверенітету й реальної незалежності народу –  фундаменту побудови демократичної держави, є запорукою виживання й існування нації.

Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього, як на полі бою, так і в тилу. Коли ми, з різних регіонів, разом працюємо, боремося з окупантами, створюємо знакове і важливе, адже ціль у нас спільна: незалежна, демократична і соборна Україна.

Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність буде цілковито відновлена після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом. Соборність – мета Перемоги.

Тож будьмо гідними громадянами єдиної, соборної, неподільної України! Вшановуймо пам’ять про справжніх поборників національних цінностей, про вірних синів та доньок, які віддали життя за свободу та незалежність, героїв сьогодення, які виборюють територіальну цілісність та суверенітет держави у протистоянні з російськими терористами!

Єднаймося, вірмо, борімося і ми переможемо!

З Днем Соборності України, Новомиколаївська громадо!

З повагою

Начальник Новомиколаївської сільської

військової адміністрації                                                     Євгенія ГЛЄБОВА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора