Новомиколаївська сільська військова адміністрація
Скадовського району Херсонської області

Навіщо путіну «вибори» на тимчасово окупованих територіях

Дата: 26.01.2024 16:38
Кількість переглядів: 25

Фото без опису

11 грудня 2023 року ЦВК рф оголосила, що голосування на президентських виборах у березні 2024 року пошириться на окуповані території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України.

Можна впевнено стверджувати, що як і у випадку з «регіональними виборами» у «місцеві муніципалітети», голосування на «президентських виборах» на окупованих росією територіях з 15 по 17 березня 2024 року не буде ані вільним, ані чесним.

Центральна виборча комісія рф вже оприлюднила «особливості» проведення «виборів», які прямо суперечать федеральному закону «Про вибори президента рф» та створюють передумови для фальсифікації. Зокрема, ЦВК дозволила голосувати не тільки за російським паспортом, а і за українськими документами, що посвідчують особу (паспортом, ID-карткою громадянина України), акредитувати журналістів «в особливому порядку», а також у разі загрози переміщати бюлетені та інші документи «в безпечне місце». Крім того, місцевим «виборчкомам» дозволено скорочувати час голосування та не публікувати відомості про членів виборчих дільниць.

Навіщо це путіну?

По-перше, російські окупанти використають «вибори» президента росії на окупованих територіях України, щоб створити як у російської, так і в міжнародної спільноти враження легітимності повномасштабного вторгнення та анексії українських територій.

По-друге, результати «голосування» на ТОТ повинні підвищити процент виборців у підтримку кандидатури путіна, адже різке падіння рейтингу довіри до кремлівської влади і особисто путіна всередині країни не може продемонструвати його впевнену перемогу на президентських виборах.

Що відбувається зараз?

Вочевидь, що дозвіл голосувати не тільки за російським паспортом – це вимушений для москви крок, адже окупаційні адміністрації зірвали завдання масової паспортизації на всіх тимчасово окупованих територіях. Попри шалений тиск і такі інструменти примушення, як неможливість влаштуватись на роботу, отримати різноманітні довідки, переоформити майно, авто чи землю, більшість населення ігнорує отримання російського папірця. Ба більше, російські силовики й окупаційні адміністрації звітують про неможливість забезпечити лояльність населення та задовольнити проведення так званих виборів згідно з поставленими задачами. Серед місцевого населення все частіше спостерігається поширення проукраїнських настроїв та зростання руху опору, через що окупаційна влада просить кремль збільшити на ТОТ кількість росгвардії, фсб та інших правоохоронців.

Через те, що самі вибори не викликають підтримки у місцевого населення, російські окупанти вигадують нестандартні методи її імітації та примушення:

  • щоб мотивувати паспортизацію, окупанти надаватимуть послуги інтернету тільки власникам російських паспортів;
  • жителям окупованої Донеччини загарбники розсилають СМС-повідомлення, які обіцяють давати продуктові набори тим, хто у березні проголосує за путіна (наприклад, мешканцям Мелітополя в обмін на голос за путіна запропонують десяток курячих яєць);
  • на ТОТ Луганської та Запорізької областей росіяни під загрозою звільнення зганяють бюджетників до пунктів збору підписів на підтримку кандидатури путіна;
  • окупаційні адміністрації довели керівництву навчальних закладів (університетів, коледжів та училищ) плани щодо обов’язкової явки студентів на «вибори».

Окрім того, росіяни створюють на окупованих територіях списки колаборантів, готових взяти участь у фальсифікації «виборів» у ролі «спостерігачів». Також для штучного підвищення явки кремль активно депортує нелояльних українців і заміщає їх росіянами. Так, у тимчасово окупований Маріуполь вже завезли близько 50 тисяч росіян з депресивних районів рф.

Тож, хоча результат так званих президентських «виборів» в рф визначений заздалегідь, на окупованих територіях продемонструвати лояльність місцевого населення без сфабрикованих результатів «волевиявлення» кремлівській владі навряд чи вдасться. Тим більше, що їх результати ніяким чином не впливають на плани ЗСУ з деокупації українських територій.

Закликаємо мешканців ТОТ не брати участь у фейкових «виборах» і максимально ускладнити окупантам процес їх організації – не вести жодної комунікації з представниками російських партій та агітаторами, зривати та знищувати всі пропагандистські матеріали окупантів тощо.

До речі, всі зрадники, які допомагають ворогу проводити «вибори», свого часу не уникнуть відповідальності. Проте органи державної влади України чітко відділяють колаборантів, які свідомо співпрацюють із ворогом, від тих, хто стали заручниками ситуації.

Крім того, спроба провести президентські вибори на захоплених українських територіях потребує негайної реакції міжнародної спільноти – визнання нелегітимності всіх результатів виборів президента рф та накладення санкцій на причетних до їх організації посадовців.

Джерело: Центр протидії дезінформації

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора