Новомиколаївська сільська військова адміністрація
Скадовського району Херсонської області

Державна зрада: що треба знати?

Дата: 09.02.2024 16:40
Кількість переглядів: 56

Фото без опису

У цей складний для нашої держави час питання державної зради та співпраці з державою-агресором надзвичайно важливе.

Відповідно до ст.111 Кримінального кодексу України (ККУ) ДЕРЖАВНА ЗРАДА — це діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Всі перелічені дії підлягають покаранню.

Статтею 111-1 ККУ визначена відповідальність й за колабораційну діяльність. Отже, КОЛАБОРАНТ — це той, хто співпрацює або очолює незаконно створені органи та робить все аби підірвати суверенітет держави, тоді як виконання державним службовцем чи посадовою особою, на тимчасово окупованій території, своїх посадових обов’язків у межах та у спосіб передбачений Конституцією та законами України, виключає поняття колаборації.

В реаліях російської агресії та масового застосування окупаційними військами насильства з метою захоплення влади, актуальним стає відповідальність особи за дії або бездіяльність, вчинені ПІД ВПЛИВОМ ФІЗИЧНОГО або ПСИХІЧНОГО НАСИЛЬСТВА.

З цього приводу необхідно відзначити, що відповідно до ст.40 Кримінального кодексу Українине є злочином дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім ВПЛИВОМ ФІЗИЧНОГО ПРИМУСУ, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками!

Джерело: Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора