Чому не варто публікуватив соцмережах дані зниклих безвісти військових

Дата: 28.02.2024 15:38

У пошуках інформації про зниклу людину рідні поширюють інформацію про неї у групах у соціальних мережах, телеграм-каналах тощо.

❗ Такі дії можуть серйозно нашкодити. Особливо, коли це стосується військових.

❌ Що не можна робити:

➖ Виставляти фото зниклого/ї у військовій формі в соцмережах.

➖ Називати військову частину чи батальйон.

➖ Вказувати точну останню локацію зниклого.

➖ Тегати його/її профіль у соцмережах.

➖ Повідомляти ці відомості стороннім людям.

❓Чому це не можна робити:

◾️ Якщо військовий/а у полоні, то може розповісти зовсім іншу історію. Ваші відомості можуть коштувати йому життя.

◾️ Він/вона може вдавати цивільного та намагатися вийти з оточення в цивільному одязі.

◾️ Розкриття позицій підрозділу зниклого/ї може загрожувати його/її побратимам.

‼️Стережіться шахраїв!

Детальна інформація про зниклого/лу у групах пошуку в соцмережах, може привернути увагу шахраїв.

Вони обіцяють за винагороду надати інформацію про зниклих або ж посприяти швидшому внесенню полонених у списки обміну. А після отримання грошей зникають.

⚖️ Так, на Миколаївщині вже є вирок суду по жінці, яка адмініструвала групи з пошуку зниклих у Facebook та Viber. В суді було доведено 76 епізодів, в яких вона виманила з рідних зниклих військових майже 270 тисяч гривень.

✅ Для пошуку зниклих та щодо обміну полонених варто звертатися лише до уповноважених державою органів. Їхні послуги безоплатні. Якщо вам пропонують заплатити за «сприяння» – зверніться до поліції.

📌 Гарячі лінії Офісу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин:

🔷 Повідомити про зниклих безвісти осіб можна за номером:

📲 0 800 339 247;

🔷 З-за кордону та із тимчасово окупованих територій щодо зниклих осіб можна повідомляти у VIBER i TELEGRAM за телефоном:

📲 (095)896-04-21;

🔷 Також повідомити про втрату звʼязку з рідними можна особисто Уповноваженому за номером:

📲 (099)792-01-26;

🔷 З питань, що стосуються Єдиного реєстру зниклих безвісти осіб, звертайтеся на гарячу лінію:

📲 (050)240-85-29;

🔷 Родини зниклих безвісти можуть отримати юридичну допомогу за телефоном:

📲 (066)053-11-39.

🕒 Графік роботи гарячих ліній: з понеділка до пʼятниці з 09:00 до 18:00.

🔷 У вихідні повідомлення приймаються у Viber i Telegram за номером:

📲(095)896-04-21.

🇺🇦 Джерело: Безоплатна правнича допомога