В Україні продовжує діяти соціальна програма «Муніципальна няня»

Дата: 05.03.2024 09:30

З її допомогою Уряд може відшкодовувати батькам частину зарплати няні, яка доглядає дітей до трьох років.

Муніципальна няня – будь-яка фізична особа-підприємець чи юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми та з якою укладено відповідний договір, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, батьків та опікунів дитини.

Право на отримання компенсації послуги “Муніципальна няня” мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками дитини, що потребує додаткового догляду, або є особами з інвалідністю I чи II групи і на законних підставах проживають на території України.

Компенсація виплачується у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, тобто зараз її розмір становить 7100 грн.

Для отримання виплати потрібно подати документи до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання.

Послуга «Муніципальна няня» не призначається батькам, які є батьками – вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.