A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новомиколаївська сільська військова адміністрація
Скадовського району Херсонської області

Уряд ухвалив зміни, що пришвидшать влаштування дітей-сиріт у нові родини

Дата: 25.03.2024 13:25
Кількість переглядів: 46

Фото без опису

Тепер шлях дітей та сімей на зустріч один до одного стане коротшим.

Уряд ухвалив зміни, які допоможуть дітям-сиротам і дітям без батьківського піклування швидше потрапляти в родини.

«Усі ці зміни потрібні для пришвидшення процесу усиновлення. Щоб дитина не чекала в інституції, поки набере чинності рішення суду. Разом з тим ми будемо чекати офіційний текст, щоб розібратись як усе буде працювати на практиці», – додала Дар'я Касьянова , голова правління УМПД.

ℹ️Що змінюється?

Усиновлення:

🔹Родина зможе забрати дитину до себе раніше, ніж буде винесене рішення суду. Для тимчасового влаштування потрібно мати позитивний висновок про доцільність усиновлення й відповідність інтересам дитини і подати до суду заяву про усиновлення дитини.

🔸Термін дії довідки про навчання кандидатів збільшується до 24 місяців, а саму довідку видаватимуть протягом 5 робочих днів замість 10.

🔹 Служби у справах дітей на місцях отримають доступ до інформації про дітей на регіональному обліку. Обласні ССД — до дітей на обліку в інших регіонах і на національному обліку. Тобто більше дітей і більше потенційних усиновлювачів матимуть шанси зустріти одне одного.

Опіка / піклування:

🔸 Людина, яка перебуває в шлюбі і хоче оформити опіку/піклування над дитиною, поки другий з подружжя служить, подаватиме висновок про стан здоров’я тільки від себе. Військовослужбовець — після повернення.

Тимчасове влаштування:

🔹 Родини, в які тимчасово влаштовують дітей (сім’ї родичів, знайомих, а також прийомні і ДБСТ) отримуватимуть грошову допомогу ще до того, як дитина набуде статусу сироти або позбавленої батьківського піклування.

❗️А також:

🔸Удвічі скоротили термін видачі довідки після завершення навчання кандидатів в усиновлювачі, прийомні батьки, опікуни. Замість 10 днів її мають видати за 5.

Установа, яка проводила навчання, має надіслати довідку до служби у справах дітей електронною поштою й одночасно зателефонувати до ССД, щоб попередити про готовність довідки.

🔹Оформити опіку/піклування над дитиною як і раніше, зможуть хрещені батьки. Але додається вимога, що людина мала бути хрещеною мамою/татом ДО моменту, коли дитина набуває статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Це усуне можливість для деяких дорослих недоброчесно використати ситуацію.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора