Новомиколаївська сільська військова адміністрація
Скадовського району Херсонської області

Як отримати безоплатні ліки при нецукровому діабеті?

Дата: 10.04.2024 16:50
Кількість переглядів: 47

Фото без опису

Нецукровий діабет — це хронічна хвороба, яку спричиняє нестача в організмі гормону вазопресину, який регулює виведення рідини.

У програму реімбурсації “Доступні ліки” входять чотири торгові назви Десмопресину (Desmopressin), який призначають при нецукровому діабеті. Всі ліки для лікування нецукрового діабету можна отримати безоплатно.

Щоб почати отримувати ліки безоплатно потрібно:

1️⃣ Звернутися до ендокринолога для встановлення діагнозу.

Після встановлення діагнозу “нецукровий діабет” лікар створить план лікування з інформацією про дозування препарату та внесе його в електронну систему охорони здоров’я. Ендокринолог також випише перший електронний рецепт на “Доступні ліки”.

На окупованих територіях та в зоні бойових дій лікар може виписати як електронний так і паперовий рецепт — він так само дійсний в аптеці.

2️⃣ З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова — наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”.

Пам’ятайте: термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписування.

3️⃣ Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.

За другим і подальшими рецептами можна звертатися до сімейного лікаря. Лікар випише рецепт на основі плану лікування, який вже створив ендокринолог. Вимушено переміщені особи можуть звертатися до будь-якого лікаря первинної медичної допомоги — декларація необов’язкова.

Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:

– через дашборд на сайті НСЗУ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. На 2-й сторінці в меню зліва оберіть область або ваш населений пункт та потрібний напрям програми реімбурсації.

– зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

– через чат-бот “Спитай Гриця” https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора