Великдень – одне з найголовніших і найулюбленіших свят

Дата: 02.05.2024 14:20

Великдень – одне з найголовніших і найулюбленіших свят християн: це символ перемоги життя над смертю, світла над темрявою. Протягом тижня учні та батьки закладу долучилися до створення цікавих великодніх атрибутів: кошиків, віночків, макетів пасочок, писанок та малюнків. На уроках історії занурилися у традиції святкування Великодня в різних країнах світу, на яких виявилося, що великодній кролик є головним символом свята у Німеччині та США, бо вважався священною твариною германської богині Еостри, від імені якої походить слово Великдень в англійській і німецькій мовах. А стародавні кельти та скандинави вважали кролика символом богині-матері. Остаточно героєм казкового фольклору великодній кролик став наприкінці 19 і на початку 20 століття. Вважається, що він приносить кольорові яйця і солодощі дітям, які добре поводилися. Педагоги закладу ознайомлювали дітей із цим чудовим весняним святом та в кожному класу віртуально здійснили «Великодню подорож Україною і світом». Під час онлайн-занять учні Михайлівського ліцею познайомились з історією виникнення свята, традиціями, обрядами, виконували різноманітні завдання, читали і співали, ліпили і пекли, малювали і вирізали, клеїли і вишивали, разом розглядали ілюстрації, писанки, переглядали відео, розвивали інтерес до символів і атрибутів писанки, крашанки та їх різновиду. Діти навчилися ліпити, оздоблювати крашанки кольоровим папером, малювати та розписувати писанки. Протягом тижня, діти отримали величезне задоволення, що вони можуть теж брати участь і вносити свою краплинку турботи та краси у святкуванні Великодня, створили яскраву галерею робіт "Писанкові кольори" та брали участь у майстер-класах із писанкарства.

Великдень – одне з найголовніших і найулюбленіших свят