11 квітня - Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

Дата: 11.04.2024 11:40

11 квітня - Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Так, 11 квітня 1945 року розпочалося повстання в Бухенвальді. Повсталі зуміли зібрати саморобний радіопередавач і зв’язатися з командуванням 3-ї армії союзників генерала Паттона. Незабаром передові частини американців увійшли в табір. Цей день і став Міжнародним днем звільнення в’язнів фашистських концтаборів. Усього нацисти збудували 14033 концтабори. На уроках історії та літератури учні Михайлівського ліцею згадували ці сумні події, а саме роман ірландського письменника Джона Бойна «Хлопчик у смугастій піжамі» про незвичайну дружбу сина коменданта концтабору Бруно та єврейського хлопчика Шмуеля , про трагічну загибель обох у газовій камері. Одинадцятикласники складали хоку про цей день в історії людства та згадували один з перших концтаборів ХХ століття , створений владою Австро-Угорщини концтабір Талергоф. Усього через Талергоф з 4 вересня 1914-го до 10 травня 1917-го пройшло не менше ніж 20 тисяч галичан і буковинців. У таборах смерті протягом Другої світової війни перебувало понад 20 мільйонів осіб із 30 країн світу. Будь-які спроби виправдати ці злочини є злочином перед пам’яттю про загиблих. Щорічно в цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління. Саме цим подіям був присвячений урок — пам'ять «Варварство ХХ століття – фашистські табори смерті »», який провела вчитель історії Михайлівського ліцею Домарацька Т.Б. з учнями 11 класу. Сьогодні на уроці зарубіжної літератури учні 7 класу ознайомилися з біографією видатного німецькомовного поета, перекладача Альфреда Маргул-Шпербера і його поезією «Про назву концтабору Бухенвальд». Твори А. Маргул-Шпербера - це не тільки витвір мистецтва слова XX ст., а й крик болю та страждання людини, що бачила, як його рідну землю рвали на шматки загарбники.

11 квітня - Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів