26 квітня в Україні відзначають роковини Чорнобильської катастрофи

Дата: 26.04.2024 08:20

Щороку, 26 квітня, в Україні відзначають роковини Чорнобильської катастрофи. 38 років тому, 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС сталася найбільша і найстрашніша за своїми наслідками техногенна радіаційна аварія.

Внаслідок вибуху і руйнування 4 реактора ЧАЕС, тонни радіоактивних елементів потрапили у зовнішнє середовище. Приблизно 3,5 млн. людей вважаються потерпілими від цієї катастрофи, 600 тисяч осіб стали учасниками ліквідації наслідків аварії. Роботи над «загоєнням цієї радіоактивної рани планети» тривають досі, особливо це питання загострилось після брутальної злочинної поведінки російських окупантів у зоні ЧАЕС.

Уклінно вдячні кожному, хто виявив свою жертовність у боротьбі з безпосередніми наслідками катастрофи, розуміючи всю її небезпеку.

Чорнобильська катастрофа нагадує всім про ту відповідальність, яку людство несе за долю всієї планети.