Новомиколаївська сільська військова адміністрація
Скадовського району Херсонської області

Оновили правила вступу на навчання до аспірантури у 2024 році

Дата: 27.06.2024 11:10
Кількість переглядів: 37

Фото без опису

Зміни пов'язані з надмірним ажіотажем охочих вступити в аспірантуру серед чоловіків призовного віку. До 2022 року до аспірантури щороку вступало 7–8 тисяч осіб, у 2024 році на ступінь доктора філософії / доктора мистецтва претендують понад 140 тисяч осіб, з них понад 91 тис. Це чоловіки призовного віку. Крім того, існує низка схем, які незаконно пропонують забезпечити потенційним аспірантам вступ на денну форму навчання в аспірантурі за контрактом. 

Щоб навчання в аспірантурі не перетворилося на корупційний інструмент уникнення мобілізації, МОН запроваджує низку нововведень. 

Серед них:

🔹 Вступ на денну форму навчання в аспірантурі у 2024 році буде можливий лише за державним замовленням. Вступ на денну форму навчання за контрактом у 2024 році неможливий. 

🔹 За контрактом можна буде навчатися лише на заочній та вечірній формах навчання. 
❗️ Такі форми навчання не передбачають відстрочення від мобілізації.

🔹 Кількість бюджетних місць збільшується з традиційних 3200 до 7000. Тож ті студенти, які насправді бажають здобувати ступінь доктора філософії / доктора мистецтва та покажуть високий результат під час вступу, матимуть можливість навчатися на бюджетній формі.

🔹 Переведення з інших форм навчання на денну форму впродовж 2024 року буде недоступним. Поновлення навчання на денній формі дозволяється лише особам, які не є військовозобов'язаними, а також іншим категоріям, яким законно дозволено переривати навчання (вагітність, військова служба, медики тощо).  

🔹 ЄВІ залишається обов'язковим для всіх вступників в аспірантуру, але змінюється вага його компонентів під час розрахунку конкурсного бала.  

⏺ Докладніше про оновленні правила вступу на навчання до аспірантури у 2024 році https://mon.gov.ua/news/onovleni-pravyla-vstupu-na-navchannia-do-aspirantury-u-2024-rotsi


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора