Як уникнути перегріву під час сильної спеки?

Дата: 15.07.2024 15:30

Як уникнути перегріву під час сильної спеки?

Через високу температуру повітря підвищився ризик отримати тепловий удар. МОЗ надає поради щодо того, як його розпізнати та що робити, якщо він все ж стався.

Найпоширенішими ознаками теплового удару є сплутаність свідомості, дезорієнтація, сильний головний біль, прискорене серцебиття, підвищення температури тіла тощо.

❗️Щоб його уникнути, необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

• У найспекотніші години (з 10:00 до 16:00) уникайте прямих сонячних променів і проводьте час у тіні або приміщенні. В цей час також уникайте фізичних навантажень.

• Охолоджуйте приміщення. Для цього відчиняйте на ніч вікна, а вдень — навпаки зачиняйте, також повісьте світловідбивну плівку.

• Частіше приймайте прохолодний душ.

• Пийте воду або інші напої без цукру та кофеїну, навіть якщо не відчуваєте спраги, уникайте вживання алкоголю.

• Одягайте світлі просторі речі з натуральних тканин.

❗️Важливо! Не залишайте в зачинених автомобілях (навіть із кондиціонерами) дітей і домашніх тварин. Якщо побачите малу дитину в автомобілі саму, негайно викликайте поліцію і швидку допомогу.

❗️Якщо тепловий удар таки стався, дотримуйтеся наведених нижче порад:

• Перейдіть або перенесіть постраждалого у прохолодне місце.

• Нормалізуйте температуру тіла людини, обгортайте її прохолодними вологими рушниками та льодяними пакетами.

• Давайте пити воду, але невеликими порціями.

• Стежте за станом постраждалого, а саме за його диханням, пульсом і свідомістю, до прибуття бригади швидкої медичної допомоги.

Мінреінтеграції