22 березня в день весняного рівнодення особливо жвавим було обговорення теми народного вбрання та строїв, які стали темою чергових «Херсонських посиденьок»
22 березня в день весняного рівнодення особливо жвавим було обговорення теми народного вбрання та строїв, які стали темою чергових «Херсонських посиденьок». Учасники заходу ділилися своїми спогадами, які дівчата і молодиці ткали, вишивали, прикрашали і декорували довгими зимовими вечорами, щоб навесні розцвісти різнобарвними унікальними орнаментами, візерунками і прикрасами. Пані Люба розповіла, як бабуся вчила її ткати на ткацькому станку. А пані Надія згадувала, що її бабуся оповідала, що колір вишиванки теж мав велике значення, бо сигналізував про наміри її власниці. Спільний перегляд документальної добірки «Спадок» викликав цілу дискусію про те, народний стрій якого регіону України кращий. В результаті всі дійшли до висновку, що жоден стрій не може претендувати на першість, адже кожен з них справжній витвір і автентичний шедевр, починаючи від довгої вишитої сорочки до головного убору і намиста, силянок, дукачів. Жодна нація не володіє таким широким спектром предметів народного вбрання, як це представлено у колекції регіонів України.
На завершення, за чаєм учасники заходу переглянули випуск найвпливовішого модного видання Vogue, заснованого у 1892 році, т.з «Біблії моди», присвяченого українському чоловічому та жіночому строю. Журнал випускаються у двадцяти країнах світу і демонструє екстраординарну культуру, різноманітність і унікальність нашого народу і його традицій. «Нам є, чим пишатися, і що передавати у спадок дітям й онукам, а, отже, є звідки черпати сили для Перемоги», - заключила ведуча «Херсонських посиденьок» культуролог Наталя Юрчак, і всі учасники погодилися, що такі зібрання додають віри і відчуття дружнього плеча. Тож приєднуйтесь до наших заходів, тут дуже цікаво!