Новомиколаївська сільська військова адміністрація
Скадовського району Херсонської області

Практично щодня окупанти дистанційно мінують населені пункти Херсонщини

Дата: 21.05.2026 19:40
Кількість переглядів: 31

Фото без опису

Практично щодня окупанти дистанційно мінують населені пункти Херсонщини.

російські терористи регулярно розкидають малопомітну вибухівку на дорогах, поблизу будинків, магазинів, лікарень – тобто саме там, де люди ходять постійно.

Найчастіше для терору проти цивільних окупанти використовують:

⚠️ “Пелюстку” — міну у формі невеликої пластикової пелюстки;

⚠️ “Праник” або “плюшку” — округлу вибухівку, замотану у камуфляжну тканину.

Особлива небезпека таких мін у тому, що вони легко зливаються з асфальтом, травою, землею чи камінням і можуть здетонувати навіть від найменшого контакту. До того ж росіяни навмисно маскують вибухівку, щоб її було ще важче помітити.

Сапери ДСНС та Нацполіції реагують на кожен такий виклик, оперативно виїжджають і знешкоджують міни. Але через високу інтенсивність таких “скидів” загроза залишається дуже серйозною.

❗️Тому зараз головне – максимальна уважність і обережність. Ретельно дивіться під ноги та уникайте будь-яких підозрілих предметів. І обов’язково пам’ятайте простий алгоритм дій, який може врятувати життя:

1️⃣ Побачили невідомий або підозрілий предмет – не наближайтеся, не торкайтеся і не намагайтеся його прибрати чи пересунути.

2️⃣ Обережно відійдіть на безпечну відстань тією ж дорогою, якою прийшли.

3️⃣ Одразу повідомте екстрені служби за номерами 101, 102 або 112. Розмінуванням займаються виключно професійні вибухотехніки!

 

Oleksandr Prokudin


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора